Detoks narkotykowy

Wszystko co musisz wiedzieć o detoksie narkotykowym

W naszej klinice terapii uzależnień Pod Strzechą, przeprowadzamy detoksykację narkotykową ( bez możliwości detoksu opiatów, heroiny, czy dopalaczy).

Proces ten pozwala bezpiecznie przerwać ciągi narkotykowe, przywrócić równowagę metaboliczną w wyniszczonym organizmie oraz bezpiecznie odstawić substancje odurzające.

Czym jest detoks ?

Detoksem narkotykowym nazywamy odtruwanie organizmu. Ma on głównie na celu złagodzenie skutków pojawiających się po odstawieniu narkotyków, uzupełnienie poziomu płynów, witamin i soli mineralnych w organizmie które zostały skutecznie wypłukane przez toksyny zawarte w narkotykach.

Każdy Pacjent, który przyjmowany jest na detoks narkotykowy przechodzi badania medyczne. To na ich podstawie lekarz ocenia stan fizyczny i psychiczny uzależnionego oraz dobiera środki farmakologiczne, które złagodzą skutki odstawienia substancji uzależniającej czyli narkotyku który zalega w organizmie pacjenta.

Równolegle z lekami, podajemy kroplówki pozwalające uzupełnić brakujące witaminy i minerały oraz przywrócić właściwy poziom elektrolitów w krwiobiegu.

Zespół abstynencyjny, co to jest ?

Po odstawieniu substancji uzależniającej pojawia się tzw. „głód biochemiczny”.

Związki zawarte w narkotykach trafiają do układu krwionośnego, a organizm przyzwyczaja się do nich. Kiedy organizmowi zaczyna brakować wchłanianej substancji, następuje zmiana w procesach metabolicznych. To powoduje szereg nieprzyjemnych objawów fizycznych i psychicznych określanych jako zespołu abstynencyjnego.

Objawy zespołu abstynencyjnego :

  • nudności lub wymioty,
  • bóle i skurcze mięśniowe,
  • zaburzenia w rytmie snu,
  • bóle głowy,
  • skoki ciśnienia,
  • nudności lub wymioty,
  • drżenie rąk i kończyn dolnych,
  • rozdrażnienie, nerwowość,
  • nadpobudliwość,
  • napady agresji.

W niektórych przypadkach po nagłym odstawieniu narkotyków pojawiają się stany lękowe, omamy czy stany depresyjne.

Co dalej po odtruciu?

Detoks to nie Terapia, to element leczenia wstępnego który pozwala na szybsze oczyszczenie krwioobiegu z toksyn zalegających po odstawieniu narkotyków, uzupełnieniu płynów oraz zadbanie o gospodarkę metaboliczną organizmu.

Po detoksie niezbędna jest terapia stacjonarna która w połączeniu z przeprowadzonym detoksem jest w stanie pomóc pacjentowi funkcjonować w grupie i skutecznie uczestniczyć w terapii.

W naszym ośrodku Pod Strzechą przeprowadzamy bezpieczną i indywidualnie dopasowaną praktykę detoksu, poprzedzoną odpowiednią konsultacją medyczną jak i badaniami które pozwalają dopasować odpowiednie środki farmakologiczne do pacjenta.

Walka z nałogiem na własną rękę jeszcze nikomu nie przyniosła zamierzonego efektu. Korzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i oddaj się w fachowe
i bezpieczne ręce ekspertów w tej dziedzinie.

Menu